LFP taastuvenergia tehnoloogia ja akud

Tipptasemel tehnoloogiaga akud

LFP (lithium iron phosphate) on kaasaegseim liitiumi ioonidel põhinev akutehnoloogia, mis kasutab katoodimaterjalina LiFePO4 materjali ja anoodina grafiidist süsinikelektroodi. Tänu pikale elueale ja minimaalsele hooldusvajadusele on see hetkel parim tehnoloogiline akulahendus.


Kõrgem turvalisus taastuvenergia talletamisel

LFP aku elementides on metallilise liitiumist katoodi asemele kasutusel liitiumraudfosfaadist katood, mis oma madala reaktsioonivõime tõttu on vähem tundlik temperatuuri muutustele. See annab akuelementidele parema soojusliku ja keemilise stabiilsuse, mis oluliselt vähendab võimaliku ülelaadimise ja lühise tõttu tekkivat tuleohtu.


Pikem eluiga taastuvenergia kasutamiseks

Akuelementide kõrge keemiline stabiilsus ja ülitugev liitiumraudfosfaadi kristallstruktuur võimaldab vältida LiFePO4 akude degradeerumist. Akude tootjad garanteerivad, et esimese 6000 laadimistsükli jooksul aku efektiivsus säilib vähemalt 80% ulatuses. Igapäevaselt ühe laadimistsükliga kasutuses olev aku eluiga on seeläbi õigel kasutamisel keskmiselt 16 aastat. Pikk eluiga tagab kõrge tasuvuse ja samuti suurema kekskonnasõbralikkuse, sest akude tootmiseks kasutatavate haruldaste toorainete vajadus on kokkuvõttes väiksem.Efektiivsem taastuvenergia salvestamine

LFP akude kasutegur on väga kõrge ja võib ulatuda kuni 98 protsendini. Võrreldes teiste akutehnoloogiatega pole LFP akudel mitte ainult kõrgem laadimistsüklite arv, vaid ka suurem energia muundamise efektiivsus. LFP akud säilitavad oma laadimistaseme pika perioodi jooksul, nende isetühjenemise määr on väga madal. Seetõttu on energiakadu väiksem ja efektiivsus kõrgem.  

Hooldusvaba valik

LFP akud ei vaja hooldust, ei sisalda raskemetalle ega söövitavaid materjale. LFP paigalduskoht ja temperatuur võib siiski nende jõudlust mõjutada. Kõik liitiumakud sisaldavad akuhaldussüsteemi (BMS), mis jälgib automaatselt iga akuelemendi temperatuuri, laadimisvoolu ja pinget.
Kergem akude kaal

Võrreldes pliiakudega on LFP akud kuni 70% kergemad. Energiatiheduse ja kaalu suhe on LFP akudel vahemikus 0.125-0.160 kWh ühe kilogrammi kaalu kohta.  Kiirem akude laadimine

Traditsiooniste pliiakudega võrreldes on
liitiumakudel oluliselt madalam sisetakistus, mis võimaldab energia kiiret laadimist ja mahalaadimist.