Taastuvenergia akude kasutusvõimalused

Taastuvenergia puhverdamine

Taastuvenergia tootmine on oma olemuslikult ebaühtlane. Akudel põhinevad energiasalvestuse lahendused aitavad toodetud taastuvenergiat puhverdada ning kasutada ööpäevaringselt. Selle asemel, et müüa üleliigne päikeseenergia odava hinnaga võrku, on kasulikum see salvestada akudesse ja tarbida õhtusel ja öisel ajal.


Energiakuludelt säästmine akudega

Aku võimaldab nutikalt ajastada energiatarbimist. Talvisel ajal, kui päike ei paista, saab börsihindade kõikumise tõttu akudesse salvestada öist odavamat energiat ning seda päevasel ajal kallima hinna korral ise kasutada või võrku maha müüa.

Akudega päikesepark ilma võrgusuunalise tootmislepinguta

Kui asute võrgupiirkonnas, kus võrguoperaator
elektritootmist ei võimalda, siis saate akude abil siiski rajada tarbimisvõimsusest oluliselt suurema võimsusega päikesejaama ning kasutada päevasel ajal salvestatud päikeseenergiat õhtusel ja öisel ajal.


Akude varustuskindlus

Eelnevalt elektrivõrgust või päikepargist akudesse salvestatud elektrit saate võrgukatkestuse ajal kasutada vastavalt enda vajadustele. Aku lülitub võrgukatkestuse korral automaatselt off-grid režiimi ning võrgu taastumisel lülitub tagasi on-grid režiimile.

Akule saab juurde lisada diiselgeneraatori, mis tagab elektrienergiaga varustatuse ka sel ajal, kui päike ei paista või aku on tühi. Selline lahendus tagab maksimaalse varustuskindluse.

Taastuvenergiaga elektriauto laadijate puhverdamine

Kiirlaadijate võimsus on märksa suurem tavalaadija võimsusest. Puuduva võimsuse kompenseerimiseks ja varustuskindluse tagamiseks pakume suure mahtuvusega akupankasid, mis puhverdavad väiksema võrguühenduse puhul EV-laadijatele vajalikku energiat ning võimaldavad kiirlaadijaid installeerida ka sinna kus keskvõrgu võimsust napib.
Teeni sagedusreservide turul

Pane oma aku elektrivõrgu stabiilsust toetama ja teeni investeering tagasi kiiremini.
Loe lähemalt